تأکید حمایت نمایندگان خانه ملت از فعالیت های قرآنی مؤسسات مردم نهاد - دیدار عضو فراکسیون قرآن عترت مجلس از مهد قرآن خوی

1397-04-24

دکتر سید تقی کبیری نماینده مردم شهرستان خوی در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون قرآن و عترت ضمن بازدید از مهد قرآن این شهر در جریان عملکرد و فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی این مرکز قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه کشوری مهد قرآن در این بازدید حجت الاسلام محمد حسن فیضی مدیر مهد قرآن خوی با اشاره به برنامه های آموزشی قرائت ، حفظ و مفاهیم قرآن کریم برای همه مقاطع سنی و مخاطبین، حمایت جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه فراکسیون قرآن و عترت از مراکز و مؤسسات آموزش قرآنی مردم نهاد را خواستار شد.
بنا بر این گزارش در این دیدار آقای کبیری عضو فراکسیون نمایندگان ولایی و کمیسیون صنایع مجلس نیز با تشکر و قدردانی از تلاش مدیر ، اساتید و مربیان مهد قرآن شهرستان خوی، نقش مؤسسات قرآنی مردم نهاد را در ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی بسیار مؤثر دانست و ضرورت حمایت ، پشتیبانی و تعیین بودجه اختصاصی از سوی نمایندگان مجلس به ویژه فراکسیون قرآن و عترت برای مراکز قرآنی مردم نهاد در توسعه کمی و کیفی و شکوفایی استعدادهای قرآنی را مورد تأکید قرار داد .
شایان ذکر است مهد قرآن شهرستان خوی استان آذربایجان غربی در سال 1377 تأسیس شده است و طی بیست سال فعالیت به همت خادمان قرآن دیار سهند بیش از 3000 قرآن آموز در سنین مختلف تحت آموزش های حفظ ، ترتیل و مفاهیم دوره های تربیت معلم قرآن قرار گرفته اند.
یادآور می شود ایجاد مهد قرآن شکوفه ها و مدرسه قرآنی با هدف شناسایی و شکوفایی حافظان آینده از دیگر اقدامات مهد قرآن شهرستان خوی می باشد و خانواده های علاقمندان می توانند جهت اطلاع از برنامه های مختلف آموزشی به ساختمان مرکزی مهد قرآن شهرستان خوی واقع در خیابان جانبازان جنب مسجد امام علی (ع) مراجعه و یا شماره 36330888 تماس نمایند.
بنا براین گزارش جناب آقای دکتر سید تقی کبیری از مدیران پرتلاش مهد قرآن شهرستان خوی بوده اند که حدود یک دهه در رأس مدیریت قرآنی خویش ، منشأ اثرات و برکات زیادی در این زمینه بوده اند .