آشنایی با مهد قرآن شهرستان نهاوند: آموزش 6هزار قرآن آموز

1397-04-31

مهد قرآن شهرستان نهاوند از توابع استان همدان که به عنوان باستانی ترین شهر کشورمان شهره است از سال 1382 با مجوز مؤسسه کشوری مهد قرآن تأسیس شد و تا کنون قریب به 6 هزار نفر از شهروندان را در رشته های قرآنی و دیگر معارف دینی و فرهنگی تحت آموزش قرار داده است .
به گزارش پایگاه خبری مؤسسه کشوری مهد قرآن خانم زهرا کیانی حافظ ، مدرس قرآن و مدیر این مرکز آموزش قرآنی مردم نهاد درباره اهم فعالیت ها می گوید : کلاس های آموزشی با محوریت حفظ قرآن همراه با معارف اهل بیت علیهم السلام در سایه تلاش اساتید و مربیان به صورت ترمی در طول سال تشکیل می شود .
وی می گوید علاوه بر رشته های قرآنی در سایر علوم دینی ، فرهنگی ، هنری به جذب مخاطبین اقدام شده است و تاکنون علاقمندان زیادی در رشته های روخوانی ، تجوید، مفاهیم به ویژه حفظ قرآن برای تمامی مقاطع سنی از نونهالان تا بزرگسالان تحت آموزش قرار گرفته اند که بیش از هزار قرآن آموز گواهینامه حفظ اجزاء مختلف را با امضای استاد شهریار پرهیزکار رئیس هیأت علمی و حجت الاسلام والمسلمین فومنی الحائری مؤسس مهد قرآن دریافت نموده اند .
افتخار آفرینی حافظان قرآن نهاوند در مسابقات
حضور گسترده قرآن پژوهان رده های سنی مختلف در رشته های حفظ ، مفاهیم و تفسیر قرآن کریم ، نشانگر علاقمندی مردم این شهرستان به کلام نور می باشد . جمعی از حافظان و قرآن آموزان عضو مهد قرآن نهاوند علاوه بر مسابقات قرآنی در سایر رشته های ورزشی ، فرهنگی و علمی سطح استان و کشور رتبه های ممتاز کسب نموده‌اند .
همکاری با نهادهای فرهنگی ، قرآنی
مهد قرآن شهرستان نهاوند علاوه بر فعالیت های آموزشی در راستای توسعه و گسترش فرهنگ قرآنی بر حسب نیاز با همکاری اداره اوقاف و دیگر نهادهای فرهنگی این شهرستان در امر جزء خوانی قرآن در حرم مطهر امام زاده محمد ؛ برگزاری همایش عفاف و حجاب با عنوان همایش "دختران ایرانی" از نظر کمال و جمال فاطمی ، مراسم مولودی ، مرثیه خوانی در مناسبت های مذهبی و آئینی همکاری شایسته داشته است .
فراگیر شدن فرهنگ قرآن نیازمند حمایت مردمی و همراهی مسئولین
خانم کیانی مدیر مهد قرآن شهرستان نهاوند ضمن قدردانی از حمایت مردم و استمرار این پشتیبانی یادآور می شود با توجه به مشکلات فراوان برای توسعه برنامه های آموزشی، از مسئولین دولتی و نهادهای فرهنگی نهاوند درخواست داریم از فعالیت‌های قرآنی حمایت و همراهی جدی داشته باشند تا امور قرآنی در متن زندگی مردم جاری و ساری باشد .
یادآور می شود دفتر مهد قرآن نهاوند در جوار آستان مقدسه شاهزاده محمد واقع شده است و علاقمندان جهت استفاده از کلاس های آموزش حفظ و دیگر رشته ها ، همچنین جهت هر نوع همکاری و مساعدت بمنظور فعالیت های قرآنی در نهاوند با شماره 3230030-0813 تماس بگیرند.